Stylizacja Nadwozia

Zmiana koloru auta - jak to zrobić?

Zmiana koloru samochodu wcale nie musi oznaczać wykonywania szeregu prac lakierniczych. Malowanie to usługa droga i czasochłonna, a dodatkowo wzbudza podejrzenia o wypadkowość pojazdu. 

Alternatywą dla nieodwracalnego procesu malowania jest aplikacja folii stylizacyjnej w dowolnym kolorze/wzorze. Oklejenie samochodu folią stylizacyjną to idealny sposób na uczynienie go wyjątkowym. Szeroki wachlarz kolorów, odcieni i struktur umożliwia przeprowadzenie dowolnej metamorfozy na każdym samochodzie. 

Ważnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że folie stylizacyjne (podobnie jak folie ochronne) posiadają właściwości zabezpieczające oryginalny lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu powierzchnia karoserii pozostaje w nienaruszonym stanie, a wartość pojazdu pozostaje przez lata znacznie wyższa, ze względu na jego salonowy wygląd. 

W przypadku samochodów firmowych, oklejenie folią stylizacyjną jest doskonałym sposobem na ujednolicenie floty. 

Pracujemy wyłącznie na produktach z najwyższej półki – folie stylizacyjne 3M 1080. Ten materiał gwarantuje nam, że po aplikacji na samochodzie nie wystąpią żadne przykre niespodzianki (pęknięcia, odklejanie, zagniecenia).

Zalety zmiany koloru za pomocą folii 3M™1080:

Bezinwazyjne przyciemnianie szyb, da się?

Przyciemnianie szyb samochodowych to coś więcej niż zabieg stylizacyjny. Decydując się na wykonanie tej usługi, zyskujemy nie tylko elegancki wygląd samochodu, ale również bezpieczeństwo. 

Używamy folii wykonanych z niemetalizowanego, barwionego poliestru, które nie zakłócają odbioru radia, zasięgu telefonów komórkowych, ani urządzeń GPS. Ich właściwości sprawiają, że dopływ promieni UVA oraz UVB (to one są odpowiedzialne za odbarwianie się materiałów, np. tapicerki) jest ograniczony niemal do zera.

Stosując metodę, w której żaden element samochodu nie zostaje naruszony, nie narażamy właściciela pojazdu na utratę gwarancji. Nie wyciągamy szyb, nie demontujemy tapicerki, nie ingerujemy w elektronikę – przy takim zabiegu ryzyko uszkodzenia auta spada wręcz do zera. 

Dodatkowo, dzięki możliwości blokowania prawie 50% energii słonecznej, zamontowane na szybach folie zapewniają efekt chłodu wewnątrz pojazdu. 

Folie do przyciemniania są również dobrym sposobem na ochronę szyb przed uszkodzeniami mechanicznymi, ponieważ ich zewnętrzna warstwa jest pokryta utwardzoną, odporną na zarysowania powłoką. 

Korzyści z bezinwazyjnego przyciemnienia szyb foliami:

Oklejenie lamp folią - najprostszy sposób na wizualną odmianę samochodu

Spośród wielu sposobów na tuning samochodu coraz popularniejsze staje się przyciemnianie lamp tylnych lub przednich. Z pozoru ta niewielka zmiana potrafi znacznie poprawić ogólną stylistykę auta, które dzięki temu zyskuje eleganckiego lub nieco drapieżnego charakteru. 

Znamienne jest jednak to, że przydymione lampy cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród właścicieli modeli aut o sportowych charakterze, ale także luksusowych limuzyn. O ile bowiem w tym pierwszym przypadku możemy liczyć na efekt drapieżnej stylistyki korespondującej z ”podkręconymi” osiągami auta, o tyle w drugim chodzi o podkreślenie elegancji i harmonii nadwozia.

Przyciemnianie lamp to jednak nie tylko poprawa aspektów wizualnych i zmiana ich koloru, lecz także doskonała ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Reflektory są zabezpieczone przed uderzeniami, zadrapaniami oraz przed matowieniem w starciu z promieniami słonecznymi.

WAŻNE! Pracujemy wyłącznie na foliach dostosowanych do przepisów. Stosujemy folie, które nie ograniczają emisji światła.

Korzyści z przyciemniania lamp:

Na czym polega dechroming?

Szukając oryginalnego sposobu na poprawę wyglądu swojego samochodu, warto postawić na dechromig. Zabieg ten polega na oklejeniu folią stylizacyjną wybranych elementów chromowanych. Zastosowanie dechromingu ma na celu nie tylko podbicie walorów estetycznych pojazdu, ale również skuteczne zabezpieczenie oklejonych elementów przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dechroming najczęściej obejmuje: