DETAILING WNĘTRZA

Czym różni się detailing wnętrza od zwykłego sprzątania samochodu?

Podróżowanie w komfortowych warunkach to bardzo ważna kwestia dla wielu kierowców. Aby ten komfort zachować, warto zadbać o wnętrze swojego samochodu. Dopilnowanie, aby w pojeździe zawsze było czysto i przyjemnie jest znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać 🙂 

Zwykłe sprzątanie składa się z kilku prostych czynności – odkurzanie, przetarcie plastików, umycie wewnętrznej strony szyb. Jego zadaniem jest, mówiąc wprost, usunięcie tylko tego, co razi w oczy. Detailng wnętrza to seria procesów, które mają sprawić, aby wnętrze było stonowane i eleganckie. Od zwykłego sprzątania różni się przede wszystkim starannością czyszczenia detali (takich jak np. trudno dostępne szczeliny). 

Cały proces rozpoczynamy podwójnym odkurzaniem całego wnętrza oraz bagażnika. Następnie przechodzimy do mycia większych powierzchni z tworzyw, aluminium i drewnianych. W kolejnym kroku, za pomocą sprężonego powietrza oraz pędzelków o różnych wielkościach, czyścimy detale, czyli m. in.: kratki wylotów powietrza, przełączniki, przyciski, elementy deski rozdzielczej, boczki drzwi, schowki, etc.). Ostatnim etapem detailingu wnętrza jest dokładne mycie szyb oraz aplikacja specjalnego dressingu na wybrane powierzchnie. Zadaniem tego produktu jest podkreślenie naturalnego wyglądu danych powierzchni i wytworzenie na nich bariery chroniącej przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej

Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie skórzanym powierzchniom salonowej kondycji i eleganckiego wyglądu. Proces czyszczenia zaczynamy od usunięcia wszelkich zabrudzeń oraz plam, a kończymy zneutralizowaniem nieprzyjemnych zapachów, które mogły wniknąć w tapicerkę przez lata użytkowania. Poradzimy sobie z zaniedbanymi skórami i bez problemu przywrócimy ich dawny, żywy kolor. 

Najlepszym sposobem na długotrwałą konserwację skórzanej tapicerki jest użycie dedykowanej odżywki. Preparat, który stosujemy, służy impregnacji i odżywieniu powierzchni skórzanych. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, odżywka wnika głęboko w tapicerkę, nadając jej elastyczności i sprężystości. Sprawia, że skóra jest znowu miękka, gładka i matowa.

Korzyści z wykonania konserwacji skóry:

A co z tapicerką, która jest podarta, popękana lub widać na niej przetarcia? Nie ma problemu! Zajmujemy się profesjonalnym malowaniem skór, a w razie potrzeby, wymieniamy uszkodzone elementy tapicerki, obszywając wybrane części wnętrza na nowo. 

Pranie i impregnacja tapicerki

Kilkustopniowe, precyzyjne pranie tkanin wewnętrznych przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych gwarantuje, że z tapicerki znikną nawet najgorsze zabrudzenia. Proces prania rozpoczynamy odkurzaniem, a kończymy szczotkowaniem i płukaniem ekstrakcyjnym. 

Zakres pranych elementów:

Ozonowanie wnętrza

Za pomocą generatora ozonu jesteśmy w stanie pozbyć się z wnętrza samochodu nieprzyjemnych zapachów oraz przeprowadzić dezynfekcję i odgrzybianie. Ozonowanie samochodu to zabieg pozwalający na usunięcie drobnoustrojów, które mogą powodować podrażnienia dróg oddechowych, a nawet wywoływać alergię.